Pojištění trezorů

S trezorem ušetříte na pojistném

Pojišťovny standardně zohledňují zda v domácnosti nebo firmě kterou chcete pojistit používáte certifikovaný trezor. Přístup pojišťoven pomáhá pořízení certifikovaného trezoru a snižuje prvotní náklady na jeho pořízení. Většina pojišťoven odměňuje přítomnost trezoru v bytě nebo ve firmě poskytnutou slevou na pojistném.

Trezor do domácnosti prý nepotřebná věc

Mnoho zákazníků si myslí, že trezor v běžné domácnosti je naprosto zbytečná věc, že až na pár cenností nemají v trezoru co chránit. Omyl je pravdou!

V každé domácnosti jsou kromě hotovosti a cenností také další věci které je třeba chránit jak před odcizením, tak i proti ohni a vodě. Nezapomínejte na všechny důležité dokumenty, doklady osobní cennosti a šperky. Nejčastěji je třeba chránit různé dokumenty a osobní doklady, mezi které patří kupní a nájemní smlouvy, rodné, oddací a úmrtní listy, cestovní doklady a pasy, doklady o nákupu automobilu, nemovitosti a různého vybavení. Bezpečně je třeba uložit i smlouvy a dokumenty k bankovním účtům, hesla a pojistné i pracovní smlouvy.

Pokud máte v domácnosti uloženou osobní, loveckou nebo sportovní zbraň, měli byste ji vždy bezpečně uložit do trezoru nebo do skříně na zbraně a to včetně střeliva. Zbraň uschovaná někde v šuplíku prádelníku je velmi nebezpečná a může se dostat do nepovolaných rukou a způsobit smrtelné zranění.

 

Základní limity pojišťovny

Výši základní pojistitelné částky u trezoru nastavují pojišťovny dle bezpečnostní třídy trezoru, bezpečnostní úrovně a počtu trezorových zámků a umístění trezororu. Podmínky se většinou mění na základě lokality a zabezpečení prostoru kde je trezor umístěn. Výši pojistitelné částky mění například alarm, otřesová a pohybová čidla, mříže v oknech a dveřích, kamerový systém, napojení na centrální bezpečnostní pult apod. Aby trezor plnil bezpečnost ve své bezpečnostní třídě je třeba aby byl řádně ukotven do zdi nebo podlah. Neukotvený trezor pojišťovny většinou ani nepojistí.

Limity a uvedené částky pro vložení do trezoru jsou orientační a liší se u každé pojišťovny

Výši limitů a požadavky na trezor konzultujte vždy se svou pojišťovnou!

Jak zakoupit správný trezor pro pojištění od mé pojišťovny?

Při nákupu trezoru a výběru pojištění trezoru je praxe taková, že se nejdříve obrátíte na vaši pojišťovnu, která vám zpracuje nabídku. Na základě domluvy a rozsahu smlouvy vám pojišťovna postoupí bezpečnostní požadavky na trezor. Zadaným požadavkům na trezor zákazníci málokdy rozumí, často se stává že požadavkům na trezor nerozumí ani samotní pracovníci pojišťoven.

V tuto chvíli je vhodné kontaktovat nás a na základě zadaných požadavků od pojišťovny vypracujeme nabídku na certifikovaný trezor který splňuje požadavky pojišťovny na bezpečnost, odolnost proti vykradení a případně na ohnivzdornost. V některých případech komunikujeme přímo s pojišťovnou, nebo s vaším pojišťovacím agentem.

Potřebujete pojistit trezor

Výrazy jako bezpečnostní třída trezorutřída trezorového zámkuodporové jednoty bezpečnostní úroveň trezoru, ohnivzdornost trezoru a bezpečnostní normy Vám nic neříkají?

Neváhejte a kontaktujte nás, pomůžeme Vám najít ten správný trezor který potřebujete pojistit.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz